Letecká a výšková fotografie pro architekty

Nabízíme náročnou výškovou a leteckou fotografii pozemků, krajiny i urbanistických celků pro architekty a developery.

Fotografujeme architekturu digitální i klasickou cestou (svislice, kipování) ze země nebo z plošiny do výšky 45 m, dále pak nabízíme letecké snímkování architektury a území ze vzduchu – z letadla, nebo vrtulníku.

Určení foto stanoviště podle GPS:
Jsme schopni nafotografovat určený objekt nebo území ze země s přesností 50 cm podle GPS souřadnic, z plošiny pak 100 cm,
z vrtulníku se přesnost pohybuje okolo 2-3 m.

Technické rozlišení fotografií:
Nabízíme 4 stupně technické kvality fotografií, definované použitím rozdílné foto techniky. Kvalitnější fotografie znamená vyšší rozlišení, ale i cenu a nároky na použitý typ letounu.

  • standardní rozlišení = A3/300 dpi
  • premium rozlišení = A2/300 dpi
  • rozlišení specializované projekty = A1/300 dpi. (pouze z helikoptéry)
  • pro unikátní projekty nabízíme klasický diapozitiv 6×7 cm ev. 10x13cm s kipováním (pouze z helikoptéry)

 

Tvorba ceny:
Ceny fotografování tvoří položka čas fotografa (případně asistenta)+dopravní vzdálenost, násobená potřebným dopravním prostředkem (auto, plošina, letoun…). Autorská práva jsou obvykle v ceně, při specializovaných zakázkách se řeší dohodou.

Ceny nelze proto stanovit ceníkem, průměrná cena zakázky na letecké fotografování 1. objektu obvykle činí 4 – 8.000 Kč za 10 – 15 šikmých leteckých snímků standardního rozlišení A3 mimo Prahu, v Praze jsou pak ceny kvůli leteckým předpisům a omezením 2 – 3 x vyšší.

Cena za letecké filmování  (FULL HD) se stanovuje individuálně podle typu zakázky. Ceny závisí na požadavcích zákazníka- především časovou a stabilizační náročnost. 

 

Letecké fotografování pro architektonické vizualizace